Jump Off Hipodrom rozpoczęte!

DSC_6875_kopia.jpgRuszył cykl halowych zawodów w Sopocie. W miniony weekend sopocka Hala Pomarańczowa znów przywitała zawodników i gości. Przez dwa dni zawodów zawodnicy rywalizowali w poszczególnych rundach i klasach: Runda Brązowa w klasie LL, Runda Srebrna w klasie L, L1, Runda Złota w klasie P, P1, Runda Platynowa w klasie N, N1, Runda Bursztynowa w klasie C, C1, Runda Diamentowa w klasie CC,CC1. W czasie całego cyklu Jump Off zawodnicy mogą wystartować i zbierać punkty w każdej z powyższych rund. Punkty te decydują o zwycięstwie w finale i przeliczane są na nagrody pieniężne, tak wiec jest o co powalczyć.

Pierwsze w tym sezonie zawody halowe w Sopocie zanotowały sporą frekfencję. Podczas dwóch dni mogliśmy oglądać przejazdy ponad 480 par. Najliczniej obleganym konkursem była sobotnia L-ka, w której wystartowało 86 koni. W ramach konkursów towarzyskich odbył się konkurs klasy mini LL, który nie jest liczony do cyklu oraz  LL liczący się do Rundy Brązowej.

Swój udział w cyklu Jump Off potwierdziło wielu nam znanych jeźdźców z regionu. Wśród jeźdźców mogliśmy zobaczyć przejazdy takich zawodników jak Grzegorz Psiuk, Jacek Grzywacz, Dominika Bach czy Weronika Wilska.

Sobotni zwycięzcy konkursów prezentowałi się następująco:

W mini LL i LL pierwsze miejscie należało do zawodników którzy bez punktów karnych pokonali parkur, a było ich 11 w mini LL i aż 30 w LL.
W konkursie L triumfowała Paulina Kiempa na klaczy Karika. W P najlepszy okazał się Zbigniew Szrejder na Erracie. Podium konkursu N należało do Julii Bieganowskiej i Vejottie. W konkursie C Grzegorz Psiuk i Aser pokazali na co ich stać. W ostatnim sobotnim konkursie klasy CC zwyciężył Jacek Grzywacz i Doravella.

W niedzielę mieliśmy zmiany na podium. W sumie to w większości triumfowaly kobiety. Tylko Grzegorzowi Psiukowi na Aserze udało się znów zwyciężyć. Para triumfowała nie w konkursie C (jak to było w dniu poprzednim) tylko już klasę wyżej w CC.
I tak po kolei od najniższych  konkursów:
W mini LL tak samo jak w sobotę pierwsze miejsce należało do zawodników, którzy na czysto ukończyli przejazd. Czyli można śmiało powiedzieć, że wszyscy zawodnicy zwyciężyli, ponieważ na pięciu startujących, pięć par ukonczyło bezbłędnie parkur.

Niedzielna L-ka była z trafieniem w normę czasu więc już nie jechało się tak łatwo jak w sobotę. Ten konkurs wyłonił jednego zwycięzcę, a była nim Patrycja Nowakowska i Armenia N. W P pierwsze miejsce wywalczyła Oliwia Rogalewska na klaczy Kolumbia. W konkursie klasy N podium należało do Julii Krawczyk i Persji D. Konkurs C wygrała Weronika Wilska na Candy. Ostatni i najwyższy konkurs klasy CC, pierwszej eliminacji Jump Off Hipodrom, wygrał Grzegorz Psiuk dosiadający ogiera Aser.