Majówka w SO Starogard Gdański

W dniach od 29 kwietnia do 1 maja, na terenie Stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim, odbyły się trzygwiazdkowe zawody ogólnopolskie oraz zawody regionalne w skokach przez przeszkody.

Propozycje

Do 18 konkursów zgłoszono 47 zawodników i 87 koni. Słoneczna pogoda sprzyjała zarówno zawodnikom jak i widzom. Frekwencja publiczności dopisała i podczas głównego konkursu ogólnopolskiego rozgrywanego w niedzielę o 15.30 trybuny i przyległe do parkuru ławki były zapełnione.

W Finale Dużej Rundy, Konkursie Grand Prix CC1 (wysokość przeszkód 145 cm) główną nagrodę stanowiła sześcioboksowa karuzela konna o wartości 18 000 zł ufundowana przez firmę Gillmet.
Spośród ośmiu zawodników najlepszy okazał się Konrad Pawłowski z Sopockiego KJ na koniu GRACJA R. Na drugim miejscu uplasował się Sławomir Hartman reprezentujący KJ Lotar Biskupiec na AGAWIE. Trzecie miejsce zajął zeszłoroczny zwycięzca Dawid Czarnecki z KJ SO Starogard Gdański na koniu NIGHT CARRY.

W Finale Małej Rundy, konkursie dwufazowym C1 (wysokość przeszkód 135 cm) główną nagrodę stanowiło siodło firmy Prestige o wartości 6 800 zł ufundowane przez sklep Ihaha.
Spośród 19 zawodników startujących na 23 koniach, pierwsze miejsce wywalczył Sławomir Hartman z KJ Lotar Biskupiec na koniu WODAN. Na miejscu drugim znalazła się Anna Rębisz z JKS DIM na GRAFIE. Trzecie miejsce zajęła Natalia Palmowska z KJ Palmowski na klaczy SCHAKIRA.

W konkursie C1 Juniorów spośród 6 startujących par najlepsza była Weronika Wilska z Sopockiego KJ na Aresie. Na miejscu drugim uplasowała się Urszula Kalicińska z Warszawskiego KJ na koniu Pardoes G. Trzecie miejsce zajął Tomasz Olszewski z GLKS Osielsko na Carmen.

Wyniki ZO-3*     WYNIKI PIĄTEK     WYNIKI SOBOTA      WYNIKI NIEDZIELA

WYNIKI ZR-B      WYNIKI ELIM MPMK

Gospodarzem toru był Pan Arkadiusz Wekwert, skład orzekający stanowili Agnieszka Prokurat i Stanisław Iskierko, będący sędzią głównym. Sędziami stylu przy ocenie młodych koni byli Adam Jończyk i Piotr Pacyński.
Łączna pula nagród wszystkich konkursów wyniosła 56 500 zł.

W eliminacjach MPMK 5 latków, pierwsze miejsce z sumą punktów 23,8 punktów zajęła klacz PILLKALLEN HAVBEK dosiadana przez Izabelę Januszewską– Bulczak z KJ SO Starogard Gdański.

W Zawodach Regionalnych spośród 28 startujących par w konkursie N najlepsza była Katarzyna Niedźwiedzka z KJ Beryl na Zamirze. Drugie miejsce przypadło Rafałowi Perlikowskiemu z SSOJ Jaszczółtowo na Lansierze. Trzecie miejsce zajął Tadeusz Sztandur na koniu Nadia. W tej części rozgrywek gospodarzem toru był Mikołaj Sztandur, a sędzią głównym Andrzej Lorkowski.

Organizacja startów przebiegła sprawnie, zawodników na bieżąco informowano o możliwych odchyleniach czasowych, a zrzucane przeszkody były błyskawicznie i sprawnie odbudowywane.