Finał Pucharu Świata w Göteborgu

Finał Puchar Świata w Göteborgu
30.03.2016

Historyczny finał dla Polaków.

Podczas gdy większość z nas przygotowała się do świąt Wielkanocnych trójka naszych reprezentantów pojechała na Finał Pucharu Świata w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu do Göteborga. Polacy w składzie: Beata Stremler (ujeżdżenie), Michał Kaźmierczak (skoki) i Jarosław Skrzyczyński (skoki) uczestniczyli w najważniejszej imprezie jeździeckiej tego roku, oczywiście nie licząc zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

PICASSA_36b.jpgCZWARTEK 24 marca

Zawody rozpoczęły się w czwartek 24 marca, a zwycięzców Pucharu Świata ostatecznie wyłoniono podczas poniedziałkowych konkursów.
Konkurs rozpoczęcia zawodów Finału Pucharu Świata wygrał nie, kto inny jak nasz mistrz, Jarosław Skrzyczyński, który w parze z Aresem nie miał sobie równych. Nas zawodnik jako jedyny pokonał parkur w czasie poniżej 1 minuty.
Bardzo dobry przejazd w kolejnym konkursie odnotował Michał Kaźmierczak na Woody'm, który pokonując obie fazy konkursu bezbłędnie znalazł się na miejscu 7. Jarosław Skrzyczyński na Quintelli konkurs ukończył na 18 miejscu.

PIĄTEK 25 marca
Piątek był pierwszym dniem zmagań dresażystów. Nasza prezentantka w konkursie Grand Prix, który odbył się tego dnia zajęła  13 miejsce z wynikiem 70,371 %! Różnice w przejeździe naszej zawodniczy wahały się o ponad 6 %. Polski świat jeździecki z zapartym tchem śledził losy naszych zawodników. Tego samego dnia obył się kolejny konkurs zaliczany do finału Pucharu Świata w skokach. Pomimo trudności technicznej parkuru świetnie poradzili sobie nasi zawodnicy. Jarosław Skrzyczyński na Crazy Quicku, który z czasem 73,26 sekundy w tym 4 sekundy za zrzutkę uplasował się na 20 miejscu. Michał Kaźmierczak i Que Pasa 5 po trzech zrzutkach uplasował się na 31 miejscu.

PICASSA_29b.jpgSOBOTA 26 marca

Niewiele zabrakło a znów usłyszelibyśmy Mazurek Dąbrowskiego podczas dekoracji pierwszego rozegranego tego dnia konkursu.Skrzyczyński w parze z klaczą Quintella zajął drugie miejsce,ustępując tylko zawodniczce gospodarzy Malin Baryard- Johnsson i H&M Cassius Clay.
Świetny przejazd w kolejnym konkursie o wzrastającym stopniu trudności z jokerem zanotował Jarosław Skrzyczyński na Aresie. Z maksymalnym wynikiem punktowym zajął 7 miejsce. Michał Kaźmierczak na Woodym znalazł się na 13 miejscu w tym konkursie.

NIEDZIELA 27 marca
W konkursie 140 cm Michał Kaźmierczak na młodym, 7-letnim oldenburskim wałachu Cisall FS po dwóch zrzutkach zajął płatne 11 miejsce. Po tym konkursie pozostało  nam kibicować Beacie Stremler jej Rubiconowi D.
Para podobnie jak w pierwszym konkursie zajęła 13 miejsce z rewelacyjnym wynikiem 73,179 %! Nasza reprezentantka ostatecznie zajęła 13 miejsce.

PICASSA_37b.jpgPONIEDZIALEK 28 marca

Wielki dzień wielkie emocje. Tak podsumować można ostatni dzien w Scandinavium Arena. W pierwszym nawrocie finału Jarosław Skrzyczyński i Crazy Quick ukończył parkur z wynikeim 8 punktów karnych. Michał Kaźmierczak na Que Pasa 5 ukończył parkur także z dwoma zrzutkami i jednym punktem za przekroczenie normy czasu. Nasi zawodnicy w II nawrocie finału poprawili swoje wyniki. Jarosław Skrzyczyński ukończyl parkur z jednym błędem na przesszkodach, Micha Kaźmierczak z wynikiem 5 punktów karnych (4 punkty za zrzutkę oraz 1 za przekroczenie normy czasu). Ostatecznie Polacy zajęli odpowiednie 20 miejsce - Jarosław Skrzyczyński, 25 miejsce - Michał Kaźmierczak.

Niezmiernie cieszy nas postawa naszych zawodników. To pierwszy w historii Finał Pucharu Świata gdzie na parkurze mogliśmy zobaczyć az dwóch naszych zawodników. Polskie jeździectwo prężnie się rozwija także w dyscyplinie ujeżdżenia. Trzymamy kciuki za dalsze udane starty naszych reprezentatów.