Lewicki, Skrzyczyński, Morsztyn

oto najlepsi seniorzy w Polsce

slajder.jpg   Już od czwartku (8.08.2013) zawodnicy wyjechali na parkur Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Najważniejsze w roku zawody rozpoczęli seniorzy i dzieci, a od piątku skakali również juniorzy i młodzi jeźdźcy.
 Po pierwszym dniu w kategori seniorów prowadził lider klasyfikacji PZJ Jarosław Skrzyczyński na Balouzino. Tuż za nim uplasowali się Marek Lewicki na Abigej oraz Łukasz Appel na Zarco. Wśród dzieci grupy II najlepsza była Zuzanna Twardowska na Hippisie, przed Patrykiem Modelewskim na U-coffi i Gniewko Jachimowiczem na Szaleju. Natomiast w I grupie prowadzenie objął Olaf Klein na koniu Sopran 10. Drugie miejsce zajęła Martyna Rynkiewicz na Anta Monice, a trzecie ponownie Olaf Klein, tym razem na Evisto 2.
   Jak to zwykle bywa, kolejne konkursy zmieniały kolejność w klasyfikacji ogólnej. Jednak już w pierwszym dniu na prowadzeniu byli najlepsi. Wśród dzieci I grupy złoty medal zdobyła reprezentatka LKJ Gałkowo, Martyna Rynkiewicz na siwej klaczy Anta Monica, która przez całe zawody miała czyste konto punktowe, a dopiero w rozgrywce presja sprawiła, że ukończyła parkur z 6 punktami karnymi. Srebro wywalczył Franciszek Kowalczyk z KJ Chrobry na Harrym. Brąz natomiast przypadł Olimpii Wołodkowicz z CSJ Coval Biały Bór, która startowała na Granicie.
   Puchar Polski Dzieci z grupy II był równie emocjonujący. Decydująca rozgrywka odbyła się między trzema zawodnikami, którzy zachowali zerowe konto. Złoto zdobyła Zuzanna Twardowska z LKJ Nadwiślanin Kwidzyn na fantastycznej Chellinie Z. Drugie miejsce wywalczył Filip Lewicki, syn Marka, który startował na Subiekcie. Na najniższym podium stanęła Antonia Przedpełska z KS Piaseczno na Komplemencie.
morsztyn.jpg    Następna w kolejności grupa wiekowa to juniorzy. Przeszkody osiągały wysokość na poziomie klasy CC. Jako jedyna wszystkie parkury na czysto pokonała Maja Radomska na klaczy Calimera 36. Z dorobkiem 9 punktów karnych srebro wywalczyła Paulina Januszewska na Dragonie. Brąz przypadł Dominikowi Słodczykowi na De Quidams, który zebrał 10 punktów.
   Świetne przejazdy odnotował nowy Mistrz Polski Młodych Jeźdźców - Maksymilian Wechta na doświadczonym Londonie 32, który ukończył zawody z dorobkiem 5 punktów karnych. Srebrny medal wywalczyła Weronika Wilska na kasztanowatym Aresie. W zeszłym roku zawodniczka ta wywalczyła brąz w kategorii juniorów. Jak widać, przejście do wyższej grupy pozytywnie wpłynęło na jej formę. Trzecie miejsce wśród młodych jeźdźców zdobyła Katarzyna Bobrowska na Conti.
   Wydawałoby się, że mistrzostwo seniorów powędruje do Jarosława Skrzyczyńskiego, który do II nawrotu finału nie zrobił żadnego błędu w parkurze. Niestety dwie zrzutki spowodały spadek na drugie miejsce i ostatecznie srebry medal. Po raz pierwszy w karierze zwyciężył Marek Lewicki na wałachu Abigej. Natomiast tytuł II Vice Mistrza Polski zdobył Piotr Morsztyn na fenomenalnym kasztanie Osadkowski Van Halen.
   Przed nami Mistrzostwa Europy w duńskim Herning. Jak pisze portal tylkoskoki.pl jest już znana kadra na te ważne zawody. Na pewno pojadą: Piotr Morsztyn z Osadkowski van Halen, Łukasz Koza z El Camp oraz Igor Kawiak z Centino du Ry. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie czwartym zawodnikiem w podstawowym składzie, a kto rezerwowym. Wybór leży między Łukaszem Wasilewskim na Wavantos vd Renvillehoeve a Radosławem Zalewskim na Duke of Carneval. Niezależnie od decyzji, zapraszamy do kibicowania biało-czerwonym w dniach 20-25.08.2013.