Mistrzostwa Europy w Ujeżdżeniu we Francji

01-05.07.2015

Mistrzostwa Europy Dzieci, Juniorów i Młodych Jeźdźców w Ujeżdżeniu

DSC_0693_kopia.jpgWe Francji właśnie zakończyły się Mistrzostwa Europy w ujeżdżeniu w kategorii Dzieci, Juniorów i Młodych Jeźdźców. Możemy mówić o wielkim sukcesie naszych zawodników.

MŁODZI JEŹDŹCY
W kategorii Młodych Jeźdźców wystartowała trójka naszych zawodników w składzie: Michalina Terlecka, Tomasz Jasiński i Jan Gawecki. 1 lipca w środę rozegrane zostały pierwsze konkursy. Trójka naszych zawodników ukończyła czworobok konkursy Grand Prix St Geogre, który by zaliczany do konkursu drużynowego. Nasi zawodnicy zajęli miejsca kolejno Jan Gawecki -32, Tomasz Jasiński – 45, Michalina Terlecka 56. Cała trojka uzyskała łącznie wynik 196,789% co dało im 12 pozycję. W piątek nasi zawodnicy wystartowali w konkursie indywidualnym , który był konkursem eliminacyjnym do finału. Michalina Terlecka zajęła niestety dalekie 53 miejsce, warto jednak dodać, że zawodniczka ta nie jest jeszcze tak doświadczona. Jan Gawecki tym razem zajął miejsce 32.Rewelacyjnie spisał się Tomasz Jasiński na klaczy Scholoza , który z wynikiem 69,737 % zajął 16 miejsce, dzięki czemu zakwalifikował się do finału! W finale mogliśmy obejrzeć go w programie ułożonym pod hymn niewolników jakim była scholoza, wywalczył ostatecznie miejsce 13! Jest to wielki sukces zawodnika, jak i jego mamy i trenerki w jednym, Pani Katarzyny Milczarek. Para Tomasz Jasiński i chwytająca za oko, brudnokasztanowata Shosholoza uzyskali ostatecznie świetny wynik 72,175%.

JUNIORZY
Również w kategorii juniorów Polska miała swojego reprezentanta, a właściwie reprezentantkę, aktualną Mistrzynię Polski - Aleksandrę Lesner, która dosiadała kasztanowatego wałacha Wohlklang U.
W pierwszym konkursie zawodniczka ta uzyskała wynik 64,892%, zajmując 57 miejsce. W drugim konkursie indywidualnym juniorów zajęła ostatecznie miejsce 61, z wynikiem 62,263%. Tu również warto podkreślić, że zawodniczka  nie ma jeszcze dużego doświadczenia na zawodach międzynarodowych. Tym bardziej cieszą występy naszych zawodników na tak dużych i ważnych imprezach jeździeckich jakim są Mistrzostwa Europy. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

K.K
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

01.07.2015

Aleksandra Lesner i Wohlklang U ukończyli swój pierwszy przejazd na Mistrzostwach Europy. Para uzyskała 65,892% !

Mimo dwóch poważnych błędów to bardzo dobry wynik!

Dziś rozpoczeły się Mistrzostwa Europy w Ujeżdżeniu w Vidauban we Francji.